Szanowni Państwo! Fundacja Ludzkie Sprawy ogłasza niniejszym otwarcie Akademii świadomego Obywatela której założeniem jest przekazywanie informacji i wiedzy o przysługujących prawach, wskazywanie dostępnych rozwiązań problemu w oparciu o obowiązujące przepisy, informowanie o konsekwencjach każdego z przedstawionych rozwiązań.

Doradcy po rozmowie z klientem przedstawią propozycje o tym co może on zrobić, jakie mogą być konsekwencje każdego z rozwiązań.

W styczniu proponujemy Państwu przegląd na dobry początek. Na czym On ma polegać?

Pewnych czynności dokonujemy cyklicznie co najmniej raz w roku. Dotyczy to: kontrolnych wizyt u lekarza, przeglądu naszego uzębienia, przeglądu auta, jego ubezpieczenia, ubezpieczenia mieszkania, rocznego zeznania podatkowego i pewnie wiele innych o jakich zapomnieliśmy w tym dodać.

Od roku 2017 Fundacja Ludzkie Sprawy ma propozycję na dopisanie do kalendarzy kolejnego nie mniej ważnego przeglądu.

Przegląd stanu prawnego i podatkowego naszego życia.

Dotyczy to wszelkich dziedzin:

– stanu rodzinnego (związki małżeńskie, konkubinat, alimenty, przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny, majątki wspólne i majątek oddzielny)

– sytuacji związanych z środowiskiem pracy

– kwestii związanych z prawem własności (podział majątku wspólnego po rozwodzie spadki, darowizny, przemieszczenia składników majątku pomiędzy osoby bliskie i dalsze – testamenty, zachowki)

– postępowań komorniczych

– nakazów z EPU czyli elektronicznego postępowania upominawczego zwłaszcza te z powództwa firmy windykacyjnych i funduszy sekurytyzacyjnych

– odszkodowań – rekompensaty dla frankowiczów, polisolokat i innych.

Do dokonania oceny sytuacji prawnej potrzebne jest sprecyzowanie Państwa problemu w formie telefonicznej lub za pomocą maila, przyniesienie lub przesłanie scanów dokumentów który ten problem dookreślą oraz ostatecznie spotkanie z prawnikiem dla dokonania podsumowania i przedstawienia stosownej opinii w tym zakresie.

Od lutego co miesiąc ogłosimy nowy temat z zakresu tej dziedziny prawa której poświęcimy szczególną uwagę. Postaramy się w przystępny sposób poszerzyć Państwa wiedzę w tych kwestiach, dołączymy wzory podstawowych dokumentów które mogą być Państwu pomocne w inicjowaniu poszczególnych spraw, oraz odpowiemy na Państwa zapotrzebowanie w tym względzie.

Spotkania z Państwem będą odbywać się w każdą środę w siedzibie Kuriera Szczecińskiego Pl. Hołdu Pruskiego 8 w Szczecinie po wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu 537828337

Do dyspozycji Państwa oddajemy doradcę z zakresu prawa oraz księgowości.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.