W sobotę 29-go września w Hotelu Rycerskim w Szczecinie odbyła się Konferencja inaugurująca nowy projekt Fundacji Ludzkie Sprawy – TERAZ MY – KOBIETY 50+! Projekt powstał przy akceptacji i dofinansowaniu Urzędu Miasta Szczecin (kto jak nie Urząd Miasta zatrudnia wiele Kobiet 50 + i zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest by Kobiety te tryskały energią i optymizmem!

Nic tak nie cieszy Organizatorów jak liczny udział w proponowanych Wydarzeniach – w tym wypadku Pań które wniosły pozytywną kobiecą energię!

Nasi prelegenci z kolei zaczarowali audytorium zatem siły się wyrównały

Dietetyk – dr n. med. Karina Ryterska w sposób fachowy ale i łatwo przyswajalny opowiedziała o tym co dzieje się w organizmach Kobiet w tej grupie wiekowej oraz przedstawiła sposoby zaradcze zawarte w mądrej a nie przypadkowej diecie.

Fizjoterapeutka mgr Katarzyna Błaszczyk w prostym przekazie pokazała jak rozruszać swoje ciało nie robiąc sobie przy tym krzywdy

Mgr Beata Mąkolska opowiedziała o stereotypach funkcjonujących na temat Kobiet w tym wieku a stereotypy są przecież po to by je łamać! Do czego zachęcamy!

Szkoła Jogi Klasycznej Ewy i Rafała Lichtarowiczów uzmysłowiła jak ważną rolę pełni zarówno nasz oddech jak i postawa ciała jaką prezentujemy światu.

Panie wypełniły ankiety na podstawie których wybrano 15 Kobiet do drugiej części Projektu.

Aktualnie 15 Pan z projektu pogłębionego zaczyna 4 tydzień działań, wszystkie Panie miały pierwszą konsultację u dietetyka. Zapraszane są na indywidualne konsultacje u fizjoterapeuty oraz trenerki rozwoju osobistego. Równolegle uczestniczą w zajęciach z aktywności ruchowej oraz jogi. Trzymamy kciuki za mobilizację Pań.

Relacja z dalszej części projektu już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.