Jak wyjść z długów? Mówi Jolanta Ernest

Zapraszamy do obejrzenia wideo, poznasz sposoby na wyjście z długów.

Drodzy Państwo! 

 W trakcie naszych dyżurów które pełnimy na rzecz Starostwa Police jest dużo zapytań o to czy warto próbować polubownych form porozumienia w trudnych sprawach?
Nasze doświadczenie mówi że zawsze tak . w załączeniu  film edukacyjny który opowiada o tym w jaki sposób i kiedy warto negocjować, porozumiewać się i zawierać ugody. pamiętajcie Państwo o tym że  jest ważna instytucja Mediatora który może Państwu zawsze pomóc w negocjacjach.
pod filmem zaś – lista wzorów ugodowych możliwości rozwiązania wielu kwestii. Korzystajcie Państwo z  tej wiedzy oraz z naszych porad! Zapraszamy!

O darmowej pomocy prawnej - prawo rodzinne, rozwody, prawo karne i wiele innych

Koniecznie obejrzyj wideo i sprawdź przydatne linki odnośnie rozwodów.

Decyzja o rozwodzie musi być świadoma i bardzo przemyślana, gdyż orzeczenie sądowy rozwiązujący małżeństwo wpływa nie tylko na małżonków i ich sytuację rodzinną czy finansową. Sąd musi zdecydować o wielu kwestiach, a w przypadku, gdy nie ma porozumienia stron to sprawy bardzo się komplikują i mogą ciągnąć się latami, co również ma wpływ na koszt samego rozwodu. Kwestia winy strony ma znaczenie np. na możliwość domagania się alimentów przez małżonkę.

Rozwód a separacja bezpłatne porady – Rozwód: rozwiązanie małżeństwa na podstawie orzeczenia Sądu, na wniosek (pozew o rozwód) jednego lub obojga małżonków. Separacja: uchyleniu wspólnoty małżeńskiej, bez rozwiązania związku małżeńskiego.

Wiele osób korzysta z nieaktualnych lub wprost wprowadzających w błąd wzorów pozwów rozwodowych dostępnych w internecie, a jeszcze mniej wie jak napisać odpowiedź na pozew o rozwód – sprawa się komplikuje, gdy rozwód jest sporny, a kwestia pieczy nad wspólnymi dziećmi nieuzgodniona. Wraz z pozwem można ustalić np. plan opieki ale jak go określi i jak egzekwować?

Klinkij w link i zapoznaj się z dokumentacją dotyczącą rozwodów. Mamy pewność, że ułatwią Ci podjęcie słusznej decyzji oraz w pewnym stopniu przygotują.

Czy roszczenie ulega przedawnieniu?

Sprawdź naszą tabelkę!
 § 1. Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu. § 2. Po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeka się korzystania z zarzutu przedawnienia.
Dowiedź się, jakie terminy obowiązują oraz co oznaczają. Pobierz naszą tabelkę informacyjną. Mamy 100% pewności, że ułatwi ona Twoje życie, kiedy będziesz potrzebować pomocy w zrozumieniu przepisów dotyczących przedawnień.

Poznaj ważne zagadnienia na temat przedawnień

Pobieranie rozpocznie się automatycznie po naciśnięciu przycisku "Pobierz Tabelkę". Tabelka służy celom edukacyjnym oraz jest elementem darmowej porady prawniczej.

Upadłość Konsumencka - Mity i Fakty oraz Dlaczego Warto?

Obejrzyj film oraz pobierz darmowy formularz o upadłości konsumenckiej

Upadłość konsumencka to druga szansa dla każdej osoby, która boryka się z trudnościami finansowymi. Celem ogłoszenia upadłości osoby fizycznej jest oddłużenie niewypłacalnego dłużnika – częściowe umorzenie długów. Rozmowę prowadzi prawnik Joanna Świątek-Wojnarowska

WNIOSEK DŁUŻNIKA O OGŁOSZENIE UPADŁOŚCI OSOBY FIZYCZNEJ NIEPROWADZĄCEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Ogólnie o zadłużeniach

Jak sobie radzić, gdy wpadłeś w pętle zadłużeń

Jak wyjść z pętli zadłużenia? Wyjaśniamy, co to takiego spirala zadłużenia i podpowiadamy, jak wyjść z długów.

Niestety wielokrotnie zadłużone osoby nie zdają sobie sprawy ze skali problemu, nie wiedzą, jak zacząć szukać pomocy oraz jak zrobić pierwszy krok, by wydostać się z pętli zadłużenia. Pomoc w takiej sytuacji może nadejść od rodziny albo od podmiotu specjalizującego się we wspieraniu klientów zadłużonych. Najważniejsze to uświadomić sobie fakt, że wpadło się w spiralę zadłużenia i nakreślić plan wyjścia z długów.

Szanowni Państwo !
Miło nam poinformować iż Fundacja Ludzkie Sprawy w roku 2022 będzie nadal współpracowała ze Starostwem Police a nasi doradcy będą świadczyć pomoc obywatelską dla każdej potrzebującej osoby.
W chwili obecnej pracujemy zdalnie i udzielamy porad telefonicznych . Natomiast wierzymy iż niebawem wrócimy do pracy jaką lubimy najbardziej – bezpośrednich porad w punktach.
Harmonogram pracy wygląda następująco :
poniedziałek – od 9.30 do 14.30 pracujemy w Kołbaskowie
wtorek, czwartek i piątek od 7.30 do 11.30 w Policach
środę – od 16.30 do 20.30 – w Dołujach
Wszelkie szczegóły są zamieszczone na plakacie .
Zapraszamy !